שלום אורח
התחבר

תשלובת סהל-אלובין היא יצרנית פרופילי האלומיניום מהגדולות בישראל. החברה מתכננת, מייצרת ומשווקת את כל סוגי מערכות ופרופילי האלומיניום, לרבות מערכות פתחים לבניה, פרופילים מותאמים לתעשייה ואלומיניום תעופתי. חברת אלובין נוסדה בשנת 1958, ובשנת 1998 מוזגה אל תוך חברת סהל (אשר נוסדה על ידי אריה סגל ז"ל בשנת 1973), במיזוג אשר יצר את תשלובת סהל-אלובין, הנהנית מיתרונות הגודל והעוצמה של שני מפעלים ותיקים ומתוחכמים. החברה מייצרת כ – 700 טון פרופילי אלומיניום מדי חודש, לשווקים מקומיים ובינלאומיים בתחומי הבניין והתעשייה.

 


תחומי פעילות עיקריים:

החברה פועלת במגזרי הבנייה והתעשייה (כ–60% מהפרופילים המיוצרים מיועדים לבנייה וכ–40% לתעשייה) וכן מחזיקה חברות בנות המתמקדות בתחומי פעילות הדורשים מומחיות מיוחדת וחדשנות.

בנייה:

החברה מפתחת ומייצרת את כל סוגי מערכות הפתחים ופרופילי האלומיניום לתחומי הבנייה למגורים, למסחר, לתעשיות שונות ולמשרדים, לרבות פרופילים סטנדרטיים, פרופילים המיוצרים על פי דרישות ומפרטי הלקוח ומערכות ייחודיות המפותחות על ידי החברה.

תעשייה: החברה מתכננת ומייצרת פרופילים לענפי תעשייה מגוונים, לרבות תחומי ההיי-טק, מיזוג האוויר, השילוט, הביטחון, הרפואה והרכב. הלקוחות בתחומים אלו נהנים מהמומחיות של אנשי החברה בתכנון וייצור כל פרופיל אפשרי על פי צרכי הלקוח, מהגמישות התפעולית והלוגיסטית ומהאיכות והגימור הגבוהים של המוצרים.

אווירון: חברת בת בבעלות מלאה, המייצרת אלומיניום תעופתי. 

סגל בייקס: חברת בת, המתכננת, מייצרת ומשווקת אופני מגנזיום לרכיבת כביש, טריאתלון ושטח וכן אופניים מותאמות אישית. סגסוגת המגנזיום של סגל קלה מאלומיניום ב – 33%, בעלת יחס חוזק למשקל גבוה, נוחה לעיבוד בטמפרטורות בינוניות ועמידה לאורך שנים רבות, תכונות אשר הופכות אותה לאידיאלית לייצור אופניים.

   לרשימת מקומות לצפייה המוצרי אלובין:   אולמות תצוגה

 

ערכים ואסטרטגיה

סהל–אלובין מתמקדת בחדשנות ואספקת ערך מוסף ללקוח. החברה מספקת ללקוחותיה את כל צרכי האלומיניום תחת קורת גג אחת, תוך עמידה בלוחות זמנים, התאמה של המוצרים למפרטי ודרישות הלקוח, ביצוע בקרת איכות קפדנית המבטיחה מוצרים ברמה הגבוהה ביותר, ואספקת ייעוץ, תמיכה והדרכות בנוגע להתאמת מוצרים, התקנה ותחזוקה.  החברה מקפידה על חשיבה יצירתית וחדשנות, תוך פתיחות לרעיונות מכל הסוגים והמקורות, החל מהצעות ייעול של אנשי קו הייצור וכלה ברעיונות למוצרים מהפכניים ויישום טכנולוגיות של אנשי אקדמיה ומומחים. החברה מקפידה על מוטת ניהול שטוחה, נטולת ביורוקרטיה ובגובה העיניים, המאפשרת לכל לקוח ועובד גישה ישירה אל דרגי ההנהלה הבכירים, שם ימצא אוזן קשבת לכלל הרעיונות, ההצעות, ההארות וההערות.

הכול תחת קורת גג אחת – מקצה לקצה

שרשרת הייצור מתחילה במערך הפיתוח, שבו צוות עתיר ניסיון של מומחים טכניים מפתח  ומתכנן מערכות ופרופילים על פי דרישות של לקוחות או תכנון של מהנדסים, אדריכלים וממציאים חיצוניים.

התכנון מועבר לידיה האמונות של מחלקת הטבעים, המתכננת ומייצרת את הטבעים,  אשר ישמשו בתהליך ייצור הפרופילים. המחלקה מסוגלת לייצר כ – 50 טבעים בשבוע. התהליך ממשיך בבית היציקה של סהל – אלובין, אשר בו מותך חומר הגלם  יחד עם תוספים שונים ליצירת סגסוגות סטנדרטיות או סגסוגות מתקדמות בעלות תכונות מכאניות ופיזיקאיות מתקדמות, נבדק בספקטרומטר ונוצק לתבניות מעוגלות, ליצירת בולי אלומיניום.

הבולים מועברים למחלקת ייצור הפרופילים, שלרשותה עומדים 4 מכבשים  המשתמשים בטכנולוגיות חדישות על מנת לטרוד פרופילים באיכות גבוהה, מקוטר של חלקי מילימטר בודדים ועד ל – 280 מ"מ (קוטר מעגל חוסם).

הפרופילים מועברים למחלקת הציפויים של החברה, המורכבת משתי תתי מחלקות: אלגון וצביעה. קו האילגון המשוכלל של החברה הוא הראשון בארץ שקיבל את אישור מכון התקנים הישראלי. תהליך הצביעה מתבסס על צביעה באבקה אלקטרוסטטית. לחברה 4 אמבטיות לאלגון פרופילים באורך עד 7.00 מטר ו2 קווי צביעה באבקה.

לתשלובת תווי תקן לייצור וגימור פרופילים, ומערכת איכות מאושרת ע"פ ISO 9001.

פרויקטים עיקריים:

במהלך השנים שולבו מוצרי אלובין – סהל באינספור פרויקטי בנייה ותעשייה בישראל ובעולם. בין הפרויקטים הבולטים מהשנים האחרונות נציין את:

  • מכון הלב באיכילוב
  • פרויקט משכנות האומה בירושלים
  • פרויקט נתב"ג 2000
  • מגדל  "הטרסה", נתניה
  • מגדל "סקיי 2", נתניה
  • מגדלי "טריו", חיפה
  • מגדלי "רמות הנשיא", חיפה
  • מגדלי "אוסקר שינדלר", חיפה


תרומה לקהילה:

החברה תומכת בקבוצת הכדורסל "גלבוע גליל", כמו גם בבית הספר לכדורגל של מכבי יפו, המסייע בשיקום נערים במצוקה באמצעות המשחק. החברה תורמת לאגודה למען החייל ולחברה להגנת הטבע, ומספקת מלגות לסטודנטים נזקקים. במסגרת פעילות התמיכה בתעשייה, החברה תומכת בבית ספר מקצועי "שהם" בחיפה, והקימה בהתנדבות כיתות לימוד ייעודיות להן היא מספקת הן ציוד והן מהניסיון המקצועי של אנשי החברה.

איכות הסביבה:

התשלובת מקפידה על צמצום טביעת הרגל האקולוגית שלה ושל לקוחותיה, תוך יצירת סביבה נקייה ובריאה יותר. החברה רכשה  ארובות לספיחת רעלנים בעלות של 700,00 אירו, כחלק ממאמציה המתמידים לשמירה על איכות האוויר במפרץ חיפה. החברה ממחזרת את כלל עודפי המתכת באמצעות בית היציקה שלה, ומוכרת את הבוצה הנותרת בתהליכי הייצור והצביעה לחברות המשתמשות בה ליישומים שונים. החברה גם מייצרת מוצרים המסייעים לשמירה על איכות הסביבה באמצעות צמצום צריכות האנרגיה לויסות טמפרטורה של מבנים: בהקשר זה ראוי לציין במיוחד מערכות הכוללות בידוד תרמי מלא (באמצעות שכבת פוליאמיד בין פרופילי האלומיניום), ואת  חלון העונות אשר פותח באוניברסיטת בן גוריון, ומאפשר לחסוך עד 40% מצריכת האנרגיה המוקדשת לויסות טמפרטורה, הן בחורף והן בקיץ. 

אמנת איכות הסביבה של אלובין